Polska Korporacja Recyklingu

Akcje Zbierania Zużytego Sprzętu
elektrycznego i elektronicznego w Lublinie
Wychodząc na przeciw potrzebom i oczekiwaniom Mieszkańców Lublina, zbiórki elektroodpadów odbędą się w poniższych lokalizacjach:

Elektroodpady - mobilne punkty:

1. Chodźki 14 - parking przy CH Auchan
2. Zana 19 - parking przy CH E. Leclerc
3. Turystyczna 1 - parking przy CH E. Leclerc
4. Ogród Botaniczny - parking przy ul. Willowej
5. Al. Kraśnicka 128 - parking przy markecie BRICOMAN
6. Metalurgiczna 15C - parking przed zakładem przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu

Wszystkie punkty czynne będą w ostatnią sobotę* w godzinach 9-14

Elektroodpady - Stały Punkt Zbierania:

czynny codziennie od pon. do pt. w godzinach 8.00-16.00 na ul. Metalurgicznej 15C - parking przed zakładem przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu

*
Punkty zbierania (w postaci kontenerów lub samochodów ciężarowych ustawionych na parkingach wyżej wymienionych centrów handlowych) będą czynne w godzinach: 9.00-14.00*.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze punktów, ograniczamy do minimum kontakt osobisty; w konsekwencji obsługa punktów zbierania będzie tylko nadzorować przekazanie elektroodpadów; do przekazujących elektroodpady będzie należało włożenie elektroodpadów do kontenera.

Pamiętajmy!
W każdym zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, znajdują się odpady niebezpieczne, więc nie pozwólmy, żeby zanieczyszczały nasze środowisko!!!
Mamy nadzieję, że wykorzystacie Państwo okazję do pozbycia się w bezpieczny dla środowiska sposób, niepotrzebnych już Wam urządzeń. 

Aktualności
Kolejna Akcja zbierania
elektroodpadów w Lublinie już:
30 stycznia 2021 r.

Stałe Punkty Zbierania
elektroodpadów
Punkt zbierania elektroodpadów wielkogabarytowych i małogabarytowych
Jeśli nie chcą Państwo czekać do najbliższej ostatniej soboty miesiąca, aby oddać zalegające elektrodpady, mogą Państwo udać się do naszego punktu zbierania mieszczącego się przy ulicy Metalurgicznej 15c, czynnego w godzinach 8.00 - 16.00 

Tutaj mogą Państwo oddać zarówno elektroodpady małogabarytowe jak i wielkogabarytowe w odróżnieniu od kontenerków które są przeznaczone jedynie na odpady małogabarytowe.
Kontenerki na urządzenia
małogabarytowe

Jeśli mieszkają Państwo daleko od naszej siedziby, zachęcamy wspólnie z  Urzędem Miasta Lublin, który jest właścicielem kontenerów na urządzenia małogabarytowe do oddawania drobnych elektrośmieci(suszarka, odtwarzacz dvd/vhs, lokówka, dyski twarde itd.)

Prosimy o niewrzucanie tam/stawianie obok odpadów wielkogabarytowych (czyli telewizorów, kineskopów, monitorów, chłodziarek itd) oraz świetlówek, ponieważ kontenerki są przeznaczone jedynie na drobne elektroodpady!!!
Dziękujemy!

Jeśli chcą Państwo oddać duże elektroodpady, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 81 74 55 200
Kontenery małogabarytowe otwarte są 24 godziny na dobę, więc mogą Państwo oddać elektrośmieci w dogodnym dla Państwa terminie.
Poniżej lista z lokalizacjami:

 • ul. Braci Wieniawskich 2 (Czechów)
  - parking przy serwisie Ducat
 • ul. Herberta 6, koło postoju taksówek
 • Dzielnica Dziesiąta, rejon skrzyżowania Kunickiego - Mickiewicza na przeciwko pawilonu handlowego, na chodniku rozdzielającym jezdnię od parkingu, w pobliżu przystanku autobusowego.
 • ul. Tumidajskiego 24
  na parkingu przy wejściu do banku PKO BP
 • ul. Daszyńskiego 3
  przy parkingu, obok altany śmietnikowej
 • ul. Józefa Śliwińskiego 1, Lublin
  Administracja os. Paderewskiego SM Czechów.
  Wjazd od ul. Paderewskiego przez Parking.
  Kontenerek jest dostępny dla Mieszkańców od 8-20.
 • CH Skende (IKEA)
  parking od strony ul. Kupieckiej, na przeciwko wejścia do Intermarche
 • ul. Zana 19
  (przy Leclerc Lublin) część odkryta parkingu, przy innych kontenerkach na frakcje
 • ul. Zana 38
  (przy Wydziale Ochrony Środowiska) przy głównym wejściu, wjazd od Filaretów, przez parking
 • Logo TUV NORD Polska Sp. z o.o. potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane: System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2015.
  Logo United Registrar of Systems Limited oraz UKAS Tick & Crown potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane:
  System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001:2013.
  Logo EMAS potwierdza, że Polska Korporacja Recyklingu ma wdrożony i certyfikowany Europejski System Zarządzania Środowiskowego EMAS (nr certyfikatu PL 2.06-004-82)

  * - Polska Korporacja Recyklingu jest członkiem Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego.