Polska Korporacja Recyklingu

Akcje Zbierania Zużytego Sprzętu
elektrycznego i elektronicznego w Lublinie
Wychodząc na przeciw potrzebom i oczekiwaniom Mieszkańców Lublina, zbiórka elektroodpadów odbędzie się w zaplanowanym terminie 27.06.2020r,w poniższych lokalizacjach:

1. CH Auchan, ul. Chodźki
2. CH E. Leclerc, ul. Zana
3. CH E. Leclerc - ul. Turystyczna
4. Parking przy wejściu do Ogrodu Botanicznego - od strony ul. Willowej
5. Przed siedzibą Polskiej Korporacji Recyklingu, ul. Metalurgiczna 15C (teren d. odlewni Ursus)

Wszystkie punkty czynne będą w najbliższa sobotę 27.06.2020 w godzinach 9-14. W celu zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze punktów, ograniczamy do minimum kontakt osobisty; w konsekwencji obsługa punktów zbierania będzie tylko nadzorować przekazanie elektroodpadów; do przekazujących elektroodpady będzie należało włożenie elektroodpadów do kontenera.
Punkty zbierania (w postaci kontenerów lub samochodów ciężarowych ustawionych na parkingach wyżej wymienionych centrów handlowych) będą czynne w godzinach: 9.00-14.00.
Nasi pracownicy przyjmą od Państwa bezpłatnie każdy rodzaj zużytego sprzętu(np. pralka, telewizor, lodówka, komputer, żelazko, suszarka itp.)

Pamiętajmy!
W każdym zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, znajdują się odpady niebezpieczne, więc nie pozwólmy, żeby zanieczyszczały nasze środowisko!!!
Mamy nadzieję, że wykorzystacie Państwo okazję do pozbycia się w bezpieczny dla środowiska sposób, niepotrzebnych już Wam urządzeń. 
Najbliższe daty
Akcji zbierania elektropodadów:

Lublin:
25 lipica 2020
Rzeszów: Punkt zlikwidowany
Świdnik: 25 lipica 2020

Zapraszamy serdecznie!

Stałe Punkty Zbierania
elektroodpadów
Punkt zbierania elektroodpadów wielkogabarytowych i małogabarytowych
Jeśli nie chcą Państwo czekać do najbliższej ostatniej soboty miesiąca, aby oddać zalegające elektrodpady, mogą Państwo udać się do naszego punktu zbierania mieszczącego się przy ulicy Metalurgicznej 15c, czynnego w godzinach 8.00 - 14.00 

Tutaj mogą Państwo oddać zarówno elektroodpady małogabarytowe jak i wielkogabarytowe w odróżnieniu od kontenerków które są przeznaczone jedynie na odpady małogabarytowe.
Kontenerki na urządzenia
małogabarytowe

Jeśli mieszkają Państwo daleko od naszej siedziby, zachęcamy wspólnie z  Urzędem Miasta Lublin, który jest właścicielem kontenerów na urządzenia małogabarytowe do oddawania drobnych elektrośmieci(suszarka, odtwarzacz dvd/vhs, lokówka, dyski twarde itd.)

Prosimy o niewrzucanie tam/stawianie obok odpadów wielkogabarytowych (czyli telewizorów, kineskopów, monitorów, chłodziarek itd) oraz świetlówek, ponieważ kontenerki są przeznaczone jedynie na drobne elektroodpady!!!
Dziękujemy!

Jeśli chcą Państwo oddać duże elektroodpady, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 81 74 55 200
Kontenery małogabarytowe otwarte są 24 godziny na dobę, więc mogą Państwo oddać elektrośmieci w dogodnym dla Państwa terminie.
Poniżej lista z lokalizacjami:

 • ul. Herberta 6, koło postoju taksówek
 • (Punkt zlikwidowany) CH Atrium Felicity
  Al. Wincentego Witosa 32, Lublin parking - wjazd od strony Pancerniaków
 • Dzielnica Dziesiąta, rejon skrzyżowania Kunickiego - Mickiewicza na przeciwko pawilonu handlowego, na chodniku rozdzielającym jezdnię od parkingu, w pobliżu przystanku autobusowego.
 • ul. Tumidajskiego 24
  na parkingu przy wejściu do banku PKO BP
 • ul. Daszyńskiego 3
  przy parkingu, obok altany śmietnikowej
 • ul. Józefa Śliwińskiego 1, Lublin
  Administracja os. Paderewskiego SM Czechów.
  Wjazd od ul. Paderewskiego przez Parking.
  Kontenerek jest dostępny dla Mieszkańców od 8-20.
 • (Punkt zlikwidowany)ul. Kaprysowa 2/Koncertowa 5A
  (Czechów) obok altany śmietnikowej, przy pasażu handlowym
 • CH Skende (IKEA)
  parking od strony ul. Kupieckiej, na przeciwko wejścia do Intermarche
 • (Punkt zlikwidowany) ul. Turystyczna 1
  Wjeżdżając do CH E. Leclerc od strony ul. Turystycznej pierwsza ulica w lewo, za stacją benzynową i do końca ulicy, na parkingu po lewej stronie
 • ul. Zana 19
  (przy Leclerc Lublin) część odkryta parkingu, przy innych kontenerkach na frakcje
 • ul. Zana 38
  (przy Wydziale Ochrony Środowiska) przy głównym wejściu, wjazd od Filaretów, przez parking
 • Logo TUV NORD Polska Sp. z o.o. potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane: System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2015.
  Logo United Registrar of Systems Limited oraz UKAS Tick & Crown potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane:System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001:2013.
  Logo EMAS potwierdza, że Polska Korporacja Recyklingu ma wdrożony i certyfikowany Europejski System Zarządzania Środowiskowego EMAS (nr certyfikatu PL 2.06-004-82)

  * - Polska Korporacja Recyklingu jest członkiem Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego.