Zgodność z wymaganiami prawnymi i innymi
dotyczącymi ochrony środowiska

Zgodność z wymaganiami prawnymi i innymi
dotyczącymi ochrony środowiska

Ocena zgodności z wymaganiami prawnymi i innymi w Polskiej Korporacji Recyklingu odbywa się zgodnie z obowiązującą w zakładzie procedurą:
- P-02 „Identyfikacja i zapewnienie dostępu do wymagań prawnych i innych”.

W procesie oceny zgodności, analizowane są wymagania prawa krajowego i międzynarodowego, uzyskane pozwolenia i decyzje administracyjne oraz umowy regulujące działalność Polskiej Korporacji Recyklingu w obszarze oddziaływania na środowisko.

Wszystkie zidentyfikowane wymagania prawne i inne, które mają zastosowanie w obszarze działalności Polskiej Korporacji Recyklingu Sp. z o. o. są rejestrowane w załączniku do w/w procedury:
-„Rejestr wymagań prawnych i innych”.
Rejestr jest na bieżąco monitorowany i aktualizowany, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

W oparciu o dowody spełnienia wymagań prawnych i innych prowadzona jest bieżąca ocena zgodności przez osoby odpowiedzialne za realizację danego wymagania prawnego określonego w rejestrze.

Dodatkowo ocena zgodności następuje w oparciu o:
  • ocenę wyników kontroli zewnętrznych organów ochrony środowiska, wyniki wewnętrznych kontroli środowiskowych przeprowadzonych przez właściwe służby Polskiej Korporacji Recyklingu, wyniki auditów wewnętrznych i zewnętrznych w zakresie ochrony środowiska.
Polska Korporacja Recyklingu funkcjonuje zgodnie z zobowiązaniami dotyczącymi zgodności w szczególności z posiadanymi decyzjami i umowami, prowadzi ewidencję odpadów oraz przekazuje odpowiednie raporty uiszczając przy tym należne opłaty środowiskowe.

stopka
pkr,tuv klaster odpadowy, krajowy klaster kluczowy

Logo TUV NORD Polska Sp. z o.o. potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane: System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2015 oraz System Zarządzania Jakością – Utrata Statusu Odpadu, a także System Certyfikacji KZR INiG. Jest to globalny systemem certyfikacji, który wdrożył zbiór wymagań, które muszą być spełnione, aby produkcja biopaliw mogła być uznana za zgodną z kryteriami zrównoważonego rozwoju.
Logo EMAS potwierdza, że Polska Korporacja Recyklingu ma wdrożony i certyfikowany Europejski System Zarządzania Środowiskowego EMAS (nr certyfikatu PL 2.06-004-82)

* - Polska Korporacja Recyklingu jest członkiem Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego.
KNR Green to certyfikat który potwierdza zgodność z wymaganiami prawnymi i jakościowymi stawianymi przez rynek surowców wtórnych
RecyClass Recycling Process Certificate potwierdza pochodzenie regranulatów powstałych w procesie recyklingu tworzyw sztucznych.
Program jest zgodny z wymogami norm EN 15343:2007 i ISO 22095:2020. Certyfikat umożliwia identyfikowalność jakości tworzyw sztucznych, dla produktów powstałych w procesie recyklingu, poprzez transparentność pochodzenia polimerów ze strumienia po-użytkowych odpadów ZSEiE, przetwarzanych zgodnie z wymaganiami określonymi w programie.