Aktualności

23.10.2021 I Rośniemy z Vivo!

Galeria Vivo!, organizuje Akcję zbierania baterii i innych odpadów. Polska Korporacja Recyklingu zajmuję się odbiorem i utylizacją zużytych baterii oddanych w ramach akcji. Szczegóły na stronie vivo.lublin.pl

15-16.10.2021 I Zbieramy Elektrośmieci z Galerią Gala

Galeria Gala organizuje w dniach 15-16.10.2021 wraz z Polską Korporacją Recyklingu, akcję zbierania elektrośmieci. Szczegóły na plakacie.

9.09.2021 I DZIEŃ RECYKLINGU BATERII

Wspólnie z UM Lublin Wydz. Ochrony Środowiska i GB Batery ( producent i dystrybutor baterii), zorganizowaliśmy zbiórkę baterii przy budynku, w którym mieści się Wydział Ochrony Środowiska - Zana 38.
Za przyniesione zużyte baterie rozdawane były drobne gadżety firmowe organizatorów oraz słodycze.
Ci, którzy przyszli mogli też dowiedzieć się z plakatów i podczas rozmowy z obsługą zbiórki, co powinno stać się ze
zużytymi bateriami, jak należy z nimi postępować, by nie szkodzić środowisku , gdzie je oddawać i co dzieje się ze zużytymi bateriami w zakładach przetwarzania baterii.
Zebraliśmy 210 kg baterii. Szczegóły akcji na stronie Dzień Recyklingu Baterii


14-15.05.2021 I Wymień elektroodpady na sadzonki i zobacz,
jakie surowce z nich powstają.
SKENDE I IKEA świętują Światowy Dzień Bez Śmiecenia

Już 14 i 15 maja SKENDE i IKEA wspólnie z Polską Korporacją Recyklingu organizują zbiórkę elektroodpadów. Każdy, kto w tych dniach odda niepotrzebne urządzenia elektroniczne otrzyma sadzonki kwiatów lub ziół. Akcja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Bez Śmiecenia, który przypada dziś (11 maja). Podczas eventu będzie można także zobaczyć, jakie surowce powstają ze starych sprzętów.więcej...

Mobilny punkt zbiórki odpadów będzie ustawiony na parkingu przy wejściu do IKEA i SKENDE od strony ulicy Kupieckiej. Elektroodpady można oddać w piątek 14 maja w godzinach od 14:00 do 20:00 oraz w sobotę 15 maja w godzinach od 10:00 do 18:00.

Ilość sadzonek, jaką można otrzymać, zależy od gabarytów przywiezionego sprzętu. Będą to odpowiednio: 1 sztuka za sprzęt drobny (np. suszarka, żelazko, mikser), 2 sztuki za sprzęt średniej wielkości (np. mikrofalówka, telewizor) oraz 3 sztuki za wielkogabarytowe elektroodpady (np. lodówka, zmywarka).

Przez dwa dni w punkcie wymiany sadzonek będzie można zobaczyć także mini wystawę surowców, jakie Polska Korporacja Recyklingu odzyskuje z niepotrzebnych domowych sprzętów – lodówek, pralek oraz telewizorów.

Elektroodpady to śmieci, które nie mogą być wyrzucone do zwykłych śmietników, ponieważ większość z nich w swoim składzie ma substancje i materiały szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi, środowiska naturalnego oraz zwierząt. Dzięki zbiórkom, elektrośmieci trafiają w przystosowane do tego miejsca i mogą zostać oddanie do recyklingu.

Do elektrośmieci zaliczane są: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, sprzęt oświetleniowy, narzędzia elektryczne i elektroniczne, ale także zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy.

To nie jedyna proekologiczna inicjatywa realizowana przez SKENDE I IKEA. Od kwietnia w jednej ze stref wypoczynku SKENDE zlokalizowanej obok apteki, funkcjonuje Sąsiedzki Regał, miejsce gdzie każdy może podzielić się z innymi niepotrzebnymi książkami, grami planszowymi i kwiatami. Sezonowo znalazły się w niej także ekologiczne torby na zakupy uszyte z niepotrzebnych banerów reklamowych.

Obecnie Centrum rusza z nowym projektem. Na terenach zielonych wokół SKENDE wprowadzany zostaje system nawadniania, wykorzystujący wodę deszczową do podlewania roślin. Dzięki temu będzie można odzyskać wodę z opadów i wykorzystać ją ponownie, a tym samym zmniejszyć zużycie z sieci wodociągowej. Deszczówka zawiera mniej kamienia, dlatego jest idealna do podlewania roślin. Szczegółowy regulamin akcji dostępny jest na stronie www.skendeshopping.pl


22-23.08.2020 I Akcja "Żyj Ekologicznie"

Udział Polskiej Korporacji Recyklingu i Firmy GP Batteries w EKO FILM FESTIWAL pt. "Żyj ekologicznie!",
organizowanym w Biłgoraju w dniach 22-23.08.2020
Udział w imprezie dzięki uprzejmości Fundacji Gaudium et Spes i Firmie ZŁOM Biłgoraj.

stopka

Logo TUV NORD Polska Sp. z o.o. potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane: System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2015 oraz System Zarządzania Jakością – Utrata Statusu Odpadu.
Logo United Registrar of Systems Limited oraz UKAS Tick & Crown potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane:
System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001:2013.
Logo EMAS potwierdza, że Polska Korporacja Recyklingu ma wdrożony i certyfikowany Europejski System Zarządzania Środowiskowego EMAS (nr certyfikatu PL 2.06-004-82)

* - Polska Korporacja Recyklingu jest członkiem Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego.