Aktualności I Akcje zbierania elektrośmieci, Eventy, Wydarzenia

23.05-31.07.2022

Konkurs na nazwę sorbentu!!!
Nagroda dla zwycięzcy: odkurzacz bezprzewodowy GORENJE!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie na nazwę sorbentu olejowego.

Opis sorbentu: Sorbent olejowy wykonywany w naszej firmie jest zmieloną, odgazowaną pianka poliuretanową.
Pochodzi z recyklingu obudowy termicznej urządzeń chłodniczych. Środek przeznaczony jest do likwidacji rozlewisk olejowych i ropopochodnych zarówno w halach przemysłowych, garażach, parkingach jak i w terenie otwartym.

Na zdjęciu widzimy jak nasz sorbent radzi sobie z absorbcją oleju z powierzchni wody.

Zgłoszenia konkursowe prosimy wysyłać na adres: sorbent.konkurs@pkrecykling.pl.
Zgłoszenia przyjmujemy do 31.07.2022.
W treści zgłoszenia emailowego prosimy o podanie: wymyślonej przez Państwa nazwy naszego sorbentu oraz imienia i nazwiska.
Ogłoszenia wyników: 31.08.2022 na stronie internetowej oraz na facebooku.
Regulamin konkursu dostępny pod tym linkiem.
12.06.2022
Festyn Edukacyjny - Pasje ludzi
Już 12 czerwca na Placu Litewskim, odbędzie się Festyn Edukacyjny - Pasje ludzi, na który serdecznie zapraszamy. Osoby które przyniosą zużyte baterie lub drobny sprzęt elektryczny lub elektroniczny - dostaną drobny upominek. Dla odwiedzających przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym miedzy innymi: konkursy z nagrodami, Koło Fortuny, układanie ekologicznych puzzli.

zdjęcia: Grzegorz Nowacki
04.06.2022
Ekopiknik - Słoneczny Wrotków
Zapraszamy na Ekopiknik - Słoneczny Wrotków. Dla odwiedzających przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym miedzy innymi: konkursy z nagrodami, Koło Fortuny, układanie ekologicznych puzzli.

22-24.04.2022
Akcja z IKEA i SKENDE. Wymieniamy elektroodpady na sadzonki
Razem z Ikea Lublin świętujemy Weekend dla Ziemi!
Przez 3 dni razem z IKEA zapraszamy Was do SKENDE, gdzie po raz kolejny będziemy zbierać elektrośmieci i wymieniać je na piękne sadzonki.
Nie zabraknie też warsztatów zero waste i innych atrakcji. Nie zostawiajmy starej lodówki, pralki, czy suszarki w zwykłych śmietnikach, oddajmy je do wyznaczonych punktów zbiórek, gdzie ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego powstaną nowe surowce.
Na specjalnie zaaranżowane wystawie pokażemy Wam, jakie surowce powstają z niepotrzebnych sprzętów.
23.10.2021
Rośniemy z Vivo!
Galeria Vivo!, organizuje Akcję zbierania baterii i innych odpadów. Polska Korporacja Recyklingu zajmuję się odbiorem i utylizacją zużytych baterii oddanych w ramach akcji. Szczegóły na stronie vivo.lublin.pl
15-16.10.2021
Zbieramy Elektrośmieci z Galerią Gala
Galeria Gala organizuje w dniach 15-16.10.2021 wraz z Polską Korporacją Recyklingu, akcję zbierania elektrośmieci. Szczegóły na plakacie.
9.09.2021
DZIEŃ RECYKLINGU BATERII
Wspólnie z UM Lublin Wydz. Ochrony Środowiska i GP Batteries ( producent i dystrybutor baterii), zorganizowaliśmy zbiórkę baterii przy budynku, w którym mieści się Wydział Ochrony Środowiska - Zana 38.
Za przyniesione zużyte baterie rozdawane były drobne gadżety firmowe organizatorów oraz słodycze.
Ci, którzy przyszli mogli też dowiedzieć się z plakatów i podczas rozmowy z obsługą zbiórki, co powinno stać się ze
zużytymi bateriami, jak należy z nimi postępować, by nie szkodzić środowisku , gdzie je oddawać i co dzieje się ze zużytymi bateriami w zakładach przetwarzania baterii.
Zebraliśmy 210 kg baterii. Szczegóły akcji na stronie Dzień Recyklingu Baterii

14-15.05.2021
SKENDE I IKEA świętują Światowy Dzień Bez Śmiecenia
Już 14 i 15 maja SKENDE i IKEA wspólnie z Polską Korporacją Recyklingu organizują zbiórkę elektroodpadów. Każdy, kto w tych dniach odda niepotrzebne urządzenia elektroniczne otrzyma sadzonki kwiatów lub ziół. Akcja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Bez Śmiecenia, który przypada dziś (11 maja). Podczas eventu będzie można także zobaczyć, jakie surowce powstają ze starych sprzętów.więcej...

Mobilny punkt zbiórki odpadów będzie ustawiony na parkingu przy wejściu do IKEA i SKENDE od strony ulicy Kupieckiej. Elektroodpady można oddać w piątek 14 maja w godzinach od 14:00 do 20:00 oraz w sobotę 15 maja w godzinach od 10:00 do 18:00.

Ilość sadzonek, jaką można otrzymać, zależy od gabarytów przywiezionego sprzętu. Będą to odpowiednio: 1 sztuka za sprzęt drobny (np. suszarka, żelazko, mikser), 2 sztuki za sprzęt średniej wielkości (np. mikrofalówka, telewizor) oraz 3 sztuki za wielkogabarytowe elektroodpady (np. lodówka, zmywarka).

Przez dwa dni w punkcie wymiany sadzonek będzie można zobaczyć także mini wystawę surowców, jakie Polska Korporacja Recyklingu odzyskuje z niepotrzebnych domowych sprzętów – lodówek, pralek oraz telewizorów.

Elektroodpady to śmieci, które nie mogą być wyrzucone do zwykłych śmietników, ponieważ większość z nich w swoim składzie ma substancje i materiały szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi, środowiska naturalnego oraz zwierząt. Dzięki zbiórkom, elektrośmieci trafiają w przystosowane do tego miejsca i mogą zostać oddanie do recyklingu.

Do elektrośmieci zaliczane są: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, sprzęt oświetleniowy, narzędzia elektryczne i elektroniczne, ale także zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy.

To nie jedyna proekologiczna inicjatywa realizowana przez SKENDE I IKEA. Od kwietnia w jednej ze stref wypoczynku SKENDE zlokalizowanej obok apteki, funkcjonuje Sąsiedzki Regał, miejsce gdzie każdy może podzielić się z innymi niepotrzebnymi książkami, grami planszowymi i kwiatami. Sezonowo znalazły się w niej także ekologiczne torby na zakupy uszyte z niepotrzebnych banerów reklamowych.

Obecnie Centrum rusza z nowym projektem. Na terenach zielonych wokół SKENDE wprowadzany zostaje system nawadniania, wykorzystujący wodę deszczową do podlewania roślin. Dzięki temu będzie można odzyskać wodę z opadów i wykorzystać ją ponownie, a tym samym zmniejszyć zużycie z sieci wodociągowej. Deszczówka zawiera mniej kamienia, dlatego jest idealna do podlewania roślin. Szczegółowy regulamin akcji dostępny jest na stronie www.skendeshopping.pl

22-23.08.2020
Akcja "Żyj Ekologicznie"
Udział Polskiej Korporacji Recyklingu i Firmy GP Batteries w EKO FILM FESTIWAL pt. "Żyj ekologicznie!",
organizowanym w Biłgoraju w dniach 22-23.08.2020
Udział w imprezie dzięki uprzejmości Fundacji Gaudium et Spes i Firmie ZŁOM Biłgoraj.
stopka

Logo TUV NORD Polska Sp. z o.o. potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane: System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2015 oraz System Zarządzania Jakością – Utrata Statusu Odpadu.
Logo United Registrar of Systems Limited oraz UKAS Tick & Crown potwierdza, że organizacja posiada wdrożone i certyfikowane:
System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001:2013.
Logo EMAS potwierdza, że Polska Korporacja Recyklingu ma wdrożony i certyfikowany Europejski System Zarządzania Środowiskowego EMAS (nr certyfikatu PL 2.06-004-82)

* - Polska Korporacja Recyklingu jest członkiem Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego.